Mgr. Matúš Švanda

Advokát
  • 15 let praxe
  • Ochrana duševního vlastnictví, e-commerce, nemovitosti

Matúš sám sebe vnímá jako advokáta, který není omezen jedinou specializací – své až roboticky precizní služby nabízí klientům z téměř celého spektra právních oborů, kterými se KROUPALIDÉ zabývá – od duševního vlastnictví a e-commerce až po právo nemovitostí. 

Převážně se však věnuje tvorbě obchodních smluv. Pokud klient potřebuje smlouvu, která vyřeší vše, co je potřeba, a jeho obchodní partneři jí budou rozumět bez potřeby sahat po právním slovníku, Matúš je ta správná adresa na mapě české advokacie. 

Zvládne též odpovědně klienty zastoupit v soudních sporech – umí vyhodnotit situaci a doporučit správnou strategii. Stejně tak klienta včas varuje, pokud je výsledek nejistý, spor bude nejspíš trvat dlouho nebo bude nákladově neefektivní. 

Se svou aktivní znalostí dvou cizích jazyků se nevyhýbá ani spolupracím s mezinárodním přesahem – díky jeho až německé přesnosti a píli váš právní problém zmizí po anglicku. 

Co o Matúšovi říkají naši klienti?

„Jsme 16hlavý autorský architektonický a projekční ateliér, a přestože se v dravých stavebních vodách pohybujeme přes 20 let, leccos nás umí stále překvapit. Právní servis potřebujeme prakticky neustále: občas na akutní zásahy, většinou profylakticky, zejména při tvorbě smluv. 

S Matúšem děláme již několik let, takže zná nás, naše klienty, náš byznys. Komunikace s ním je tak kvalitní a hodně svižná – kontinuální spolupráce nevyžaduje dlouhá vysvětlování, jde přímo k meritu slabých míst. Je pečlivý, přesný, hodně chytrý, komunikuje instantně, situace interpretuje jasně a jednoduše. Také je to milý a etický člověk. Je skvělý.“ 

Kateřina Habinová

Jednatelka 

Atelier Habina