IT / ICT a softwarové právo

Rozumíme technologiím, které využíváte. A umíme je protáhnout světem paragrafů, abyste měli právně vše v pořádku.

  • Nastavujeme právní vztahy mezi programátory.
  • Sepisujeme smlouvy o vývoji softwaru. Agile / Waterfall
  • Připravujeme podmínky dostupnosti služby. SLA
  • Revidujeme podmínky užití softwaru. EULA
  • Připomínkujeme dohody o mlčenlivosti. NDA
  • Navrhujeme opční programy pro zaměstnance. ESOP

Taky vydáváme IT handbooky


Zkušenosti nabíráme a know-how prohlubujeme u technologických start-upů i velkých IT firem. A neváháme se nabyté znalost předávat dál – formou bezplatných handbooků.

Právo.exe I: Smlouvy s vývojáři

Jak nastavit spolupráci v IT

Právo.exe II: Právem proti přetahování!

Konkurenční doložky a no-poaching smlouvy

Agile: Jak na agilní smlouvy I

Zasmluvnění spolupráce v agilním vývoji

Agile: Jak na agilní smlouvy II

Právní garance

 

A nesmíme zapomenout ani na první českou právní videohru!


Je to pořádně oldschoolová textová adventura. To musíte vyzkoušet na vlastní klávesnice.

 

Máte zájem o naše služby?


Ozvěte se nám na e-mail kancelar@kroupalide.cz a pojďme si domluvit schůzku. Samozřejmě můžeme vše vyřešit i on-line. Nebo klidně napište rovnou někomu konkrétnímu, pokud vám padl do oka.

 

Na IT / ICT softwarové právo se specializují:

Mgr. Tomáš Páleníček

Advokát
  • 11 let praxe
  • Veřejná správa, veřejné investice, duševní vlastnictví, e-commerce, farmacie a zdravotnictví

Tomáš vyniká v obecné aplikaci soukromého práva, principů správního a ústavního práva. Díky tomu je schopen se orientovat ve více právních oblastech – rozumí závazkovému právu, ochraně duševního vlastnictví, zejména ochraně osobnosti, ochraně značky, nekalé soutěži, autorskému právu a licencování. Je také vyhledávaným odborníkem na specifickou oblast pozemních komunikací a užívání veřejného prostoru.  

Pracoval na regulaci dopravy, zejména na zavedení zón/oblastí placeného stání, ve dvou největších českých městech – v Praze a Brně. Je spoluautorem několika právních předpisů v této oblasti, včetně novelizací zákona o silničním provozu. 

Vedle toho se už šest let zabývá také ICT právem. V této oblasti, kde právo často „pokulhává“ za vývojem, hledá cesty, aby právo nebránilo aplikací nových technologií.  

Při jeho práci, hlavně při náročnějších jednáních, mu pomáhá rovněž to, že je vystudovaný psycholog. I když sám říká, že lidi rozhodně neanalyzuje. 

Co o Tomášovi říkají naši klienti?

„Rychlost a přesnost, to je Tomáš Páleníček. Tomáše známe už tři nebo čtyři roky, za tu dobu pro nás vždy obratem odpovídal na asi milion všetečných, nikoli však jednoduchých dotazů týkajících se parkování v Praze. Tomáš pro nás ale zpracovával i celé rozsáhlé legislativní dokumenty. Na Tomášovi oceňuji jeho schopnost rychlého pochopení i rozsáhlé problematiky a jistou kreativní kapacitu při předvídání možných budoucích hrozeb. Jinými slovy – Tomáš umí „vidět za roh“. Za pracovníky odboru dopravy Magistrátu hl. m. Prahy spolupráci s Tomášem stoprocentně doporučujeme.“ 

Mgr. Václav Lukeš 

Magistrát hlavního města Prahy 

 


obchodniSmlouvy_blog

10.03.22

Jaké využití má blockchain v právu?

Blockchain. Buzzword, který slyšíme nejčastěji ve spojení s kryptoměnami. Ale i technologie, která může přinést hodně zajímavé možnosti do obchodních vztahů. Tento článek popisuje potenciál jeho využití jako důkazu o vlastnictví či autorství. 

číst dál >

Naši klienti: Cleverfarm

Při plně profesionální, svižné a korektní spolupráci jsme Cleverfarm pomohli vytvořit smlouvy upravující poskytování HW i SW, stejně jako smlouvy s jejich obchodními zástupci. 

číst dál >
15.02.22

Proč chcete používat elektronický podpis v HR

V prvním díle našeho seriálu o digitalizaci HR jsme nastínili výhody, které digitalizace přináší a také naťukli elektronické…

číst dál >

Vybrané reference

HARTMANN - RICO

HARTMANN - RICO

Farmacie a zdravotnictví    GDPR    IT / ICT a softwarové právo   

Již několik let spolupracujeme se společností HARTMANN - RICO, průkopníkem ve výrobě a distribuci zdravotnických prostředků. Pomáháme ji se správným nastavením obchodních podmínek, implementací GDPR, licencemi k softwarům nebo dodržováním předpisů regulujících reklamu, ochranu spotřebitele či hospodářskou soutěž.

Epico International

Epico International

E-commerce    IT / ICT a softwarové právo    Ochrana duševního vlastictví   

Společnosti Epico pomáháme od jejího vzniku ve všech oblastech jejího podnikání. Ať už jde o výstavbu nových skladových prostor, rešerše průmyslových práv, ochranu designu nebo smlouvy s obchodními partnery. Oceňuje naše odborné znalosti a neváhá se na nás obrátit i při jednáních s dozorovými orgány, s nastavením vztahů mezi společníky a při vstupech na cizí trhy. 

 

SleepTeam

SleepTeam

IT / ICT a softwarové právo    Ochrana duševního vlastictví   

Pro tvůrce kultovních Bulánků jsme připravovali potřebné smlouvy s programátory a grafiky pracujícími na novém dílu. 

Spolu s tím jsme připravovali i smlouvu umožňující prodej merchandise zařizovali jsme licence na nově vznikající bulánčí poezii, dokonce jsme dělali smlouvy na dabing polštářů postav.

 

E-commerce    IT / ICT a softwarové právo   
Nano Energies

Nano Energies

IT / ICT a softwarové právo    Ochrana duševního vlastictví   

Vizionáři energetiky. Skupina Nano Energies se zabývá udržitelným obchodováním a nakládáním s elektřinou a distribucí energie z obnovitelných zdrojů.  

Udržitelná budoucnost je pro naši kancelář velké téma, a proto jsme moc rádi, že jsme jim mohli pomoci s uspořádáním práv duševního vlastnictví k software ve skupině a s nastavením licenčních vztahů se zahraničními pobočkami. 

 

CONFER-O-MATIC

CONFER-O-MATIC

E-commerce    IT / ICT a softwarové právo   

Pro Confer-O-Matic jsme zpracovávali všechno možné k zajištění hladkého provozu celé platformy. Obchodní podmínky pro zákazníky, kteří nechtějí nic moc řešit a chtějí udělat jednorázovou akci. Náročnější smlouvy o vývoji a servisu virtuálních světů na míru pro aktivní pořadatele různých událostí. A cokoli mezi tím. Třeba virtuální auly nebo taneční párty (včetně imaginárních diskokoulí!). 

 
Cleverfarm

Cleverfarm

IT / ICT a softwarové právo   

Při plně profesionální, svižné a korektní spolupráci jsme Cleverfarm pomohli vytvořit smlouvy upravující poskytování HW i SW, stejně jako smlouvy s jejich obchodními zástupci.