Fúze a akvizice

Poskytujeme komplexní poradenství v oblastí fúzí a akvizic, vždy s ohledem nejen na právní, ale také daňové a ekonomické aspekty transakce.
 
Naše nejčastější služby:
 
 • poradenství při koupi a prodeji závodu či podílu ve společnosti; 

 • zajištění všech typů přeměn obchodních společností; 

 • navržení optimální struktury a formy transakce; 

 • zastupování při jednání o realizaci transakce; 

 • právní audit společnosti; 

 • vyhotovení kompletní transakční dokumentace; 

 • posouzení transakce z hlediska antimonopolního práva; 

 • post transakční restrukturalizace a poradenství; 

 • příprava investičních smluv; 

 • zajištění znalců, notářů a jiných profesionálů, jejichž činnost je nezbytná pro realizaci transakce.

Záměr vaší transakce nelze shrnout jednoduchým popisem. Přijďte nám o vaší představě povědět osobně a my vám navrhneme, jak lze vašeho cíle dosáhnout.
 
 
Máte zájem o naše služby?
 
Ozvěte se nám na e-mail kancelar@kroupalide.cz a pojďme si domluvit schůzku. Samozřejmě můžeme vše vyřešit i on-line. Nebo klidně napište rovnou někomu konkrétnímu, pokud vám padl do oka.

Na fúze a akvizice se specializují:

Mgr. Oldřich Kozumplík

Advokát
 • 14 let praxe
 • Veřejné zakázky, fúze a akvizice, e-commerce

Oldřich je vyhledávaným poradcem pro nákup a prodej společností, strukturování podnikání a vytváření podnikatelských seskupení, nastavování vztahů mezi společníky a obchodní agendu, jako je poradenství v závazkových vztazích nebo vymáhání nároků z porušení smluv.  

Obce a veřejné instituce si jej pravidelně vybírají pro jeho odborné znalosti v oblasti veřejných investic a dopravního práva. 

Aby lépe porozuměl klientům a jejich potřebám, snaží se neustále prohlubovat své vzdělání. Vedle práva vystudoval Oldřich i ekonomii a finance: umí proto právní poradenství zasazovat do daňových, účetních a ekonomických souvislostí

Pro Oldřicha jsou splněná očekávání klientů na prvním místě. Od prvního kontaktu s klientem udělá vše pro to, aby byl se spoluprací spokojený, věděl, že se na něj může spolehnout, a chtěl se vracet s novými projekty.

Co o Oldřichovi říkají naši klienti?

„Naše společnost potřebovala zrealizovat projekt snížení základního kapitálu; i když se na počátku jevil tento záměr jako relativně jednoduchý, realita byla mnohem složitější. Mgr. Kozumplík, a tým AK Kroupalidé, nám byl od začátku oporou a bez problémů opakovaně poskytoval vysoce odborné právní analýzy, koncepty rozhodnutí a návrhy řešení, které odpovídaly detailům měnících se potřeb a nových úvah. Díky jeho profesionálnímu přístupu bylo možné dokončit projekt snížení v původně oznámeném termínu. Spolupráce probíhala bez problémů, komunikace byla velice příjemná. V rámci této zkušenosti z oblasti korporátního práva můžeme více než doporučit.“ 

Slavomír Halla  

Deputy Chairman of the Board of Directors 

MND Gas Storage

 

Mgr. Kristýna Habrovcová

Advokátní koncipientka
 • 7 let praxe
 • Nemovitosti, fúze a akvizice, veřejná správa

Kristýna se zaměřuje na obchodní právo, především právo korporátní a jeho oblasti spojené s fúzemi a akvizicemi a na obchodní smlouvy, a dále také na pracovní právo. 

Jak ji nejlépe popsat? Třeba v číslech – má za sebou dvě vysoké školy, ovládá pět jazyků a po přechodu z mezinárodní kanceláře do KROUPALIDÉ se už po jednom roce stala nepostradatelnou součástí týmu. Teď je u nás tři a je to čím dál lepší.

Během svých studií strávila několik semestrů na ambasádách a v OSN v New Yorku, své odborné obzory si rozšiřovala také na univerzitě v italské Bologně a na Sciences Po Bordeaux. I díky tomu zvládne levou zadní i přední řešit též přeshraniční aspekty právních problémů našich klientů. 

Kristýna od svých 4 let chodí kreslit do brněnského ateliéru Studánka, kde se schází studenti všeho věku včetně hendikepovaných umělců, a je velmi aktivní v propagaci jeho tvorby. Ateliér pořádá výstavy například v českých památkách UNESCO, ale úspěšně se účastní i velkých mezinárodních soutěží v Bruselu nebo polské Toruni. Kristýniny obrazy si můžete také prohlédnout na tradiční velkolepé přehlídce, kterou Studánka připravuje každoročně v červnu na zámku Belcredi v Líšni a jeho zahradách.

Co o Kristýně říkají naši klienti?

„Na Kristýně mě potěšilo, že na schůzky chodí vždy profesionálně připravená a domýšlí situace při designu nových služeb ještě o krok dále než my sami. Kristýna je velmi rychlá a flexibilní v reakcích na naše dotazy. Mimoto je to člověk, se kterým se dá mile hovořit i bez paragrafů.“ 

Zdeňka Hubáček Kujová 
Principálka kreativního hubu KUMST 

 


Napsali jsme o fúzích a akvizicích na našem blogu:

10.03.20

Naši klienti: Whalebone

Whalebone jsme zastupovali v rámci jednání o transakční dokumentaci a nastavení vztahů mezi společníky při vstupu skupiny tuzemských i zahraničních investorů. Do jednání jsme naskočili už v hodně rozjeté fázi,…

číst dál >
10.03.20

Naši klienti: Statutarní město Brno

Akcie za půl miliardy korun. Taková byla hodnota transakce, kterou jsme řešili pro Statutární město Brno. Pořádná výzva. A ty máme rádi! 

V rámci této transakce jsme pro kupujícího…

číst dál >
12.04.21

Bezúročné půjčky mezi společníkem a společností po novele ZOK – II. část

Ve druhé části článku se zaměřujeme na situaci, kdy společník poskytuje bezúročnou zápůjčku své kapitálové společnosti. 

číst dál >

Vybrané reference

Campiri

Campiri

E-commerce    Fúze a akvizice   

Campiri jsme pomáhali při budování holdingu, nastavení jednotlivých vztahů mezi společníky, vstupu strategických investorů a akvizic několika společností.  

Pro Campiri bylo dále potřeba zajistit obchodní podmínky a nájemní smlouvy pro koncové zákazníky, pro autopůjčovny nebo majitele karavanů. Zpracovávali jsme také obchodní podmínky pro platformu investic do pronájmu karavanů.

 
Whalebone

Whalebone

Fúze a akvizice   

Whalebone jsme zastupovali v rámci jednání o transakční dokumentaci a nastavení vztahů mezi společníky při vstupu skupiny tuzemských i zahraničních investorů. Do jednání jsme naskočili už v hodně rozjeté fázi, abychom jim pomohli najít společnou řeč v několika sporných bodech transakce.

 
 

Fúze a akvizice